Bevezető
A mobiltelefonok között a strapatelefonok egy egészen egyedi műfajt képviselnek. Viszonylag kis rétegnek készülnek, hiszen a rengeteg előnyük miatt, mint az ütés és vízállóság rengeteg hátránnyal is rendelkeznek. Ezek közül pont az ütésállóság miatti vastag borítást érdemes kiemelni, ami miatt ezek a telefonok az átlagnál vastagabbak, vaskosabbak, nehezebbek.
A lényeg tehát, hogy ezeket a telefonokat olyanok keresik, akik valamilyen speciális körülmény miatt rákényszerülnek a használatukra. Lehet ez a munkából vagy egy veszélyes hobbiból eredő szükséglet, esetemben például a motorozás miatt vált kérdésessé egy olcsóbb strapatelefon beszerzése.
Hogy a saját példámnál maradjak, jelenleg egy sport-túra motorral közlekedek (csak 10 fok felett), a motoron a kormány kialakítása miatt pedig nem tudok hagyományos, zárható, víztől védett telefontartót használni. A telefon pedig kell, mert, ha telefonálni nem is szoktam vezetés közben a navigáció hosszabb túrákon elengedhetetlen. Szóval a lényeg, hogy a telefon ki van téve a környezet hatásainak. Tűz rá a nap, megázik esőben, és egyébként is, elég erős rezgésnek van kitéve. Mi a megoldás? Nyilván egy strapatelefon!
Az Ulefone az Armor családdal már évek óta bizonyít. Készülékeik a kor színvonalának megfelelő hardverrel kerülnek piacra, és a visszajelzések szerint valóban sok próbát kiállnak az életben. Emiatt ebben a cikkben megnézzük, röviden bemutatjuk az elérhető Armor nevű mobilokat a legolcsóbbtól haladva a legdrágább felé.
Ulefone Armor X2
Az Armor család legolcsóbb tagja az X2 jelű telefon. Bár a csúcs telefonokhoz képest gyengének tűnő hardverrel rendelkezik azt gondolom, hogy manapság szinte mindenre elég lesz, főleg, ha egy kimondottan munkára és nem játékra használt telefonról beszélünk.
Az Armor X2-ben a MediaTek négymagos, 1,3 GHz-es processzora dolgozik, mellette 2 GB RAM-ot és 16 GB beépített tárat találunk. Ez az erő, ez a sebesség az alap telefonos műveletekre untig elég, és persze elpörög rajta gond nélkül egy navigációs szoftver is. Maximum arra kell ügyelnünk, hogy ne akarjunk sok programot futtatni egyidejűleg, mert arra a 2 GB memória már kevés lesz.
Egyéb képességekben teljesen vállalhat mobil ez, hiszen a HD+ kijelző 5,5 colos, felbontása pedig 1440 x 720 pixel, a kamerák hátul 13 + 5 megapixelesek az előlapon pedig egy 8 megapixeles szenzor dolgozik. Kategóriájában még csak rossznak sem mondanám ezt a kiépítést, az árához képest pedig teljesen ott van a szeren.
Az olcsóság egy momentumban ütközik csak ki, ennél a telefonnál nem kell megkérdezned, hogy támogatja-e a B20 800 MHz-es LTE sávot, mert egyáltalán nem került bele LTE rádió. Vagyis a szélessávú netet sugárzó adótornyoknak csak messziről integethetünk vele, másra nem lesz jó.
Annak ajánlom megvételét, akinek a net nem létszükséglet, leginkább csak telefonálni szeretnének, és persze azt, hogy a kijelző ne törjön be az első alkalommal amikor ráülnek vagy leejtik.
A telefon jelenlegi ára 31 403 forint, amihez a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás ingyenes.
Itt tudod megvenni: Ulefone Armor X2 (Gearbest), Ulefone Armor X2 (Banggood)
Ulefone Armor X
Az előzőekben tárgyalt Armor X2 ennek a telefonnak a butított változata, vagy fordítva nézve, az Armor X az X2 javított verziója.
Erről a telefonról emiatt bővebben nem fogok értekezni. Mindössze három különbség fedezhető fel közöttük, igaz ezek közül kettő jelentős! Az egyik, hogy bár ebben is négymagos a processzor egy erősebb, 1,5 GHz-ig pörgő darab került bele. A második, hogy ez a telefon már kapott LTE rádiót, ez szerencsére megkapta a B20 800 MHz támogatást is, így a mobilnet ott lapulhat a zsebünkben. A harmadik, kevésbé fajsúlyos változás, hogy a Bluetooth verzió nem 4.1-es, hanem 4.2-es, de ez gyaníthatóan amiatt van, hogy a központi egység (a processzorral együtt) egyel modernebb fajta.
Ha Te olyan ember vagy, akinek a mobilnet fontos, de továbbra sem akarod egyhavi fizetésedet mobilra költeni, akkor az Armor X2 helyett válaszd a sima X verziót. Ugyan az ára magasabb, de még bőven kifizethető!
Az Ulefone mobilját 46 500 forintért tudod megvenni, a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás ehhez is ingyenes. Ide kattints a vásárláshoz: Ulefone Armor X (GearBest), Ulefone Armor X (Banggood)
Ulefone Armor 5
Az a furcsa helyzet állt elő, hogy az Armor 5, ami az egyik legmodernebb telefon a sorozatban árban az Armor 2 és az Armor 3 alatt van. Ennek persze meg van a maga oka, el is mondom, hogy mi.
Az Ulefone Armor 5 egy kicsit kilóg az Armor sorozatból. Ezt a telefont, mint a világ első notch-os IP68-as telefonját reklámozták, így inkább egy strapabíró divat telefonnak mondanám. Ebből már sejthető, hogy bár sok értékes képessége megmaradt, néhánynak búcsút kell mondanunk, ezeket feláldozták a szépség oltárán.
Az Armor 5 ugyanis a maga módján még szépnek is mondható. Gumírozás az éleken található csak, így nem annyira tömzsi, egészen telefonszerű szerkezet. Ami kimaradt az a komolyabb, katonai szabványnak is való megfelelőség, ezt az Armor 3 tudja, a lépésszámláló, ami a kettes verzióba került bele, a szívmonitor, a szögmérő és a légnyomásmérő, ami benne van a kettes és hármas verziókban is.
Az Armor 5 tehát egy szép telefon, erős telefon, jó telefon, de a strapatelefon képességek közül kimaradt ez-az. A hardverre nem lesz panasz, a 2 GHz-es nyolcmagos proci megfelelő, ahogy a 4 GB RAM és a 64 GB ROM is elég mindenre. A kijelző 5,85 colos, ez sem kimondottan strapatelefonos jellemző, a felbontása HD+, vagyis 1512 x 720 pixeles. Van benne amúgy minden ami kell, egy rakat szenzor, ac szabványt támogató wifi és 5000 mAh kapacitású akkumulátor.
Ezt a telefont olyanoknak ajánlom, mint amilyen én vagyok. Kell a vízállóság, nem árt, ha nem törik el, ha a sarkára esik, de a brutál strapatelefon képességekre semmi szükségem. Cserébe a külső még úgy is vállalható, ha egy tárgyaláson kiteszem az asztalra.
Az erős harvdernek már ára is van, igaz nem százezrekről kell beszélnünk. Jelenleg 65 ezer forintot kell a pénztárnál hagynunk érte, de legalább itt is ingyenes a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás.
A telefont itt tudod megvenni: Ulefone Armor 5 (GearBest), Ulefone Armor 5 (Banggood)
Ulefone Armor 3
Az Ulefone Armor 3 azoknak készül, akik tényleg extrém körülmények között dolgoznak.
Ez a telefon nem hogy az IP68, hanem a jóval szigorúbb IP69K szabványnak is megfelel. Eszerint kibír 2 órát 2 méteres mélységben, 24 órát pedig egy méteres víz alatt, valamint meg sem kottyan neki, hogy 120 centiről leejtjük. Az IP69K ráadásként nem csak a vízalatti üzemet éli túl, ki kell bírnia elég komoly víznyomást akkor is, ha sugárban engedjük rá a vizet. A működés garantált akár 60 fokos hőségben vagy 90 százalékos páratartalom mellett is. Szóval ez aztán szinte a föld minden pontján használható.
Az extrém képességek mellett ott vannak a „normál” strapatelefonos lehetőségek is, mint a barométer, az iránytű, a szívmonitor, a gravitációs szenzor és a giroszkóp, de ebből a telefonból sem maradt ki az NFC sem.
A hardver elég combos, bár egy nagyon kicsit poros már. Helio P23-as központi egység nyolcmagos, 2,5 GHz-es processzorral, 4 GB RAM és 64 GB ROM, n szabványú wifi. A kijelzőt nem érheti vád, a képátló 5,7 col, a felbontás viszont az eddigi legjobb, 2160 x 1080 pixel. Kapunk kamerákat is, a hátlapon egy 21- az előlapon egy 13 megapixeles szenzorral készíthetjük a képeket.
Az Ulefone Armor 3 tehát egy extrém képességekkel rendelkező mobil azoknak, akik nem ismernek kompromisszumot és a telefonjukat a legkevésbé sem kímélik.
Az ára jelenleg 74 500 forint, ami mellé ismét csak ingyenes a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítás. A telefon vásárlásához kattints ide: Ulefone Armor 3 (GearBest), Ulefone Armor 3 (Banggood)
Ulefone Armor 2
Bár a telefon még kapható, a megvásárlását semmi nem indokolja. A hardver gyengébb, mint a hármas verziónál, nem találunk IP69K vízállóságot sem. Ráadásként a hardver is elavultabb a kijelzőtől a processzoron át a kamerákig, az akkumulátor kapacitása is kisebb. Az egyetlen plusz a háromhoz képest a lépésszámláló, de azt gondolom egy telefon esetében enélkül jól elvagyunk.
A lényeg, hogy véleményem szerint ezt a telefont maximum akkor akard megvenni, ha valami miatt ragaszkodsz a formához, és pont ez tetszik neked. Más esetben inkább maradj a hármas verziónál vagy, ha több pénzt szánsz telefonra, akkor olvasd el a jelenlegi csúcsmodell leírását!
Ha meg szeretnéd venni, akkor 77 ezer forint lehet a tiéd ingyenes szállítás mellett. Itt találod meg: Ulefone Armor 2 (GearBest), Ulefone Armor 2 (Banggood)
Ulefone Armor 3T
A 3T egy igazán spéci telefon (nevéből sejthető, hogy az Armor 3 felspécizett változata), így az ára is spéci, de még mindig jóval 100 ezer forint alatt van.
Kezdjük is az extrákkal! Kezdjük ott, hogy ez a telefon is megfelel az IP69K szabványnak, mint az Armor 3. Erre már nem térek ki külön, a főbb képességeket ott leírtam. A második extra, hogy a telefon rendelkezik walkie-talkie funkcióval, vagyis nem kell a telefonszámlánkat terhelni 7-10 kilométeres távolságon belül. A harmadik, hogy a mobilba igen combos 10 300 mAh kapacitású akkumulátor került, ami tapasztalatom szerint a benne lévő központi egységgel és egyéb hardverekkel akár egy hetes üzemidőt is eredményezhet normál használat mellett. Negyedikként említhetjük az NFC funkciót kiegészülve a Google Pay fizetési megoldással, ötödikként pedig a 20 megapixeles Sony szenzort a hátlapi kamerában.
Természetesen, ahogy az eddigi telefonoknál, úgy itt is meg van minden egyéb szükséges képesség. A hardver a Helio P23-as procival, a 4 GB memóriával és a 64 GB tárral megfelelő, ahogy nem lehet gond az 5,7 colos FHD+ kijelzővel sem.
Ezt a telefont azoknak ajánlom ismét, akik a legdurvább körülményeknek teszik ki a telefonjukat, de azért szükségük van a hardver erejére, az akkumulátor óriási kapacitására és a walkie-talkie funkcióra. Az ára magas, de a képességek ismeretében ez érthető is. A kasszánál 88 500 forintot kérnek majd el érte, a szállítás a vám és ÁFA mentes Priority Line szállítással most is ingyenes.
A telefont itt találod: Ulefone Armor 3T (GearBest), Ulefone Armor 3T (Banggood)
Ulefone Armor 6
Az Ulefone Armor 6 a sorozat legújabb, legerősebb tagja, mindent tud, és még annál is többet.
Ha nem sokallod a bő százezres árat egy strapatelefonért, akkor az Armor 6 neked lett kitalálva. Ebbe a telefonba mindent beépítettek, ami beépíthető. A védettsége IP69K szabványú, vagyis katonai sztenderdeknek is megfelel mind az ütés-, mind a víz-, mind a porállóság szempontjából. Ennek ellenére jól néz ki! Nem a régi béna monstrumot kapjuk a pénzünkért, bár tény, azért egy átlag telefonnál még mindig jóval méretesebb az Armor 6.
A hardverre nem lesz panaszod. A fejlett, mesterséges intelligencia processzort is tartalmazó Helio P60-as központi egység a maga nyolc magjával és 2 GHz-es órajelével mindenre elegendő teljesítményt nyújt. Nem lehet panasz a memóriára és a beépített tárra sem, hiszen előbbi 6- utóbbi 128 GB-os. Kiemelkedik a mezőnyből a 6,2 colos, 2246 x 1080 pixeles kijelző és a három kamera (16+8 MP, 8 MP) és a combos 5000 mAh kapacitású akkumulátor miatt is. Itt is van NFC, a rádiók sokasága, aminek köszönhetően a föld lényegében minden országában használható. Extraként kapunk még vezeték nélküli töltést és UV tesztet is, szóval, ha a naptejed nem is, az Ulefone Armor 6 biztosan megvéd a leégéstől.
A napjaink minden követelményének megfelelő hardver, a rengeteg képesség, az IP69K szabványnak való megfelelőség, és nem utolsó sorban a mutatós külső pénzbe kerül, nem is kevésbe. A mobilért 103 ezer forintot kell fizetnünk, de ha neked szükséged van egy mindent kibíró, ráadásul erős telefonra, akkor nem fogod sokallani ezt a pénzt érte.
A telefont itt találod: Ulefone Armor 6 (GearBest), Ulefone Armor 6 (Banggood)
Zárszó
Ahogy a fentiekből is kitűnik, az Ulefone Armor sorozata jórészt kompromisszumoktól mentes mobilokból áll. Igazi vérbeli strapatelefonokból, amik nem fognak könnyedén eltörni, nem áznak be, és nem teszi tönkre őket egy kis sivatagi homok sem. Az áruk a hasonló hardverrel rendelkező, ám de hagyományos telefonoknál egy kicsit magasabb, de tényleg csak egy kicsivel, így, ha új telefont keresel és szükséged van az IP68-as vagy akár az IP69K szabvány szerinti védettségre, akkor ne habozz az Ulefone Armor sorozatából válogatni!