Kifejezetten az időseknek szánt mobilt mutatott be a cég.
Maradunk az MWC-nél, de most egy nem sikergyanús készülék következik, hanem amivel idős családtagoknak kedvezhet az ember. Itt nem találkozunk dupla kamerával, vagy beauty effectel, de a hardver sem lesz kiemelkedő – lássuk be, ennél a mobilnál nem is ez a lényeg, hanem a plusz funkciók.
A fizikai paramétereit tekintve 138 x 69 x 11 mm-es dimenziókkal rendelkezik, ehhez társul 180 gramm. Az előlapon a 4,5”-es WVGA (480 x 854 pixel) IPS kijelző kapott helyet, ezen direkt elnagyoltak az ikonok és a szöveg a könnyebb olvashatóság érdekében. Körben vaskos kávák vannak, felette található a 2 megapixeles előlapi kamera, alatta pedig a régmúltat idéző három fizikai gomb is kényelmesen elfért. A hátoldalon azért elhelyeztek egy 8 megapixeles kamerát – itt azért valljuk be, nem számít milyen a technika mögötte – és ahol megszoktuk az ujjlenyomat olvasót, ott egy hatalmas „support button” (SOS gomb) kapott helyet, erről kicsit lejjebb bővebben lehet majd olvasni még.
Az oldalsó kávákon található gombok hatalmasak, és kidudorodnak a szélekről, így könnyen érezhető, hol is helyezkednek el. Baloldalon találjuk a zseblámpa egyedi gombját – a felmérésből kiderült, hogy ezt előszeretettel használják az idősek, így jól fog jönni nekik, alatta a hangerő-szabályozó gombok találhatóak. Jobboldalt a kamera és a bekapcsoló gomb kapott helyet. A telefon alján a Type-C csatlakozót találjuk, aminek nagy előnye, hogy nem fog gondot okozni a telefon töltése, nem kell a kábellel bajlódni, hogy be lehessen dugni.
Maga a hardver a MediaTek 6737 chip köré épül (28 nm, 1250 Mhz, 4 mag), mellé jár 2 GB RAM és 16 GB tárhely. Az akkumulátor 2200 mAh-s egység lett, de ez nem probléma, ezt a telefont úgysem fogják egész nap a mobilt nyomkodni. Micro SIM-et fogad a rendszer, számszerint kettőt, micro SD-ből maximum 32 GB-os egységet tehetünk bele. A Wi-Fi a b/g/n szabványokat kezeli, kapunk GPS-t, és kissé meglepő módon a B20 sem maradt ki a specifikációból. Mint láthatjuk, a hardver nem túl acélos, de nem is ez a fő szempont, a célnak tökéletesen megfelel.
Térjünk vissza a hátlapon található “support buttonra”, ami ugye egy jókora gomb, ennek a megnyomásával azonnal segítséget hív a telefon (beállítható, hogy milyen számot tárcsázzon a készülék), valamint a kijelzőre ki is tudja írni fontos adatokat, amivel megkönnyíti a segítségre siető dolgát. Az eszköz feloldása nélkül látható a tulajdonos vércsoportja, az esetleges allergiák és a betegségek, a szedett gyógyszerek nevei. A vészhívás SMS-ben elküldi a telefon a GPS-koordinátákat is, valamint tartozik egy távoli elérési funkció is a Harmonyhoz, amivel lekérdezhető az eszköz pozíciója, ezzel is segítséget nyújtva az eszköz által felügyelt családtag/ismerős biztonságban való tudásához.
Végezetül nem maradt más hátra, hogy megnézzük, mit is kapunk a csomagban. A telefon mellé jár természetesen a töltőfej a megfelelő USB kábellel, a kötelező papírokkal (garanciajegy és használati útmutató), valamint egy headset, és egy asztali bölcső, amibe a telefon stabilan megáll
Összességében egy jól átgondolt készülékről beszélhetünk, direkt az idős korosztálynak fejlesztve a funkciókat, némi extrával megspékelve. Baj esetén – persze csak ha kéznél van a telefon – gyorsan értesíthető az előre beprogramozott személy, és nem kell folyamatosan aggódni a másikért. Természetesen nem véd meg a bajtól – magától nem jelzi, ha gond lenne, de ad egy pluszt azért.
A magyarországi forgalmazásáról még nincs hír – a gyártó ugye jelen van kis hazánkban is – de bizakodásra adhat okot, hogy Lengyelországban már kapható a készülék, ott 699 zł az ára, ami nagyjából 50 000 Ft-ot jelent.