Miért is írtam, hogy identitászavaros készülék? – merülhet fel néhány olvasóban a kérdés, mások értik mire is gondolok, ha a hátlapra pillantanak. Szegény telefonnak nem tudom, miért a Lenovo lett a neve, akár Motorola is szerepelhetne a címben, főleg a hátlapi kettősség miatt – lehet, hogy az adott piac határozza meg a márkát, vagy csak a Lenovo szeretné erősíteni a kínálatát ezzel a készülékkel.

Nade lendüljünk is túl ezen, és lássuk mivel állunk szemben, mert hívják bárhogy is, minden tekintetben egy nagyszerű középkategóriás mobilt kapunk, csalódni csak pozitívan fogunk benne.

Lenovo S5 Prov4

Külcsín

Szokás szerint kezdjük a fizikai paraméterekkel, így essen szó egyből a 154,5 x 75,5 x 7,7 mm-es készülékházról, ami teljes egészében fémből készült, a mérleg pedig kereken 170 grammot mutat, ha rátesszük. Az előlapot – minden meglepetést nélkülözve – az IPS kijelző foglalja el, ennek mérete 6,2”-os, felbontását tekintve 1080 x 2246 pixel, ami 402 ppi-t eredményez, ez átlagosnak mondható a kategóriában. A megjelenítőt egy mostanában nagyobbacskának számító notch töri meg, ebbe került bele a két előlapi kamera, ezeknek 20 (f/2,2) és 8 megapixeles a felbontása, utóbbi rejti az infravörös szenzort, amellyel a 3D-s arcalapú feloldás is elérhető. A másodlagos kamera átlag feletti ebben a szegmensben, természetesen ez a bokeh effektus elérésében is segít, a méretéből adódóan szép hatást érhetünk el vele szoftveres úton. A két képalkotó egység között találjuk a beszédhangszórót, a fény- és közelségérzékelő szenzorokat.

Lenovo S5 Pro 03

Jobb oldalon vannak a megszokott hangerőgombok – ezek kialakításukat tekintve két egységből állnak – alatta a bekapcsoló gomb található, míg átellenben a két nano SIM-et, vagy egy SIM-et és egy micro-SD kártyát fogadó tálca helyezkedik el, a bővítési lehetőség 256 GB lehet maximálisan a második előfizetői kártya kárára. A telefon alján kapott helyet a jack csatlakozó, valamint az USB csatlakozó, ami már Type-C típusú. A hátlapon mi más helyezkedhetne el, mint a fő képalkotó páros, ezek felbontásukat tekintve 12 (f/1,8) és 20 (f/2,6) megapixelesek – utóbbi segítségével akár kétszeres optikai zoomot is elérhetünk. Videó készítés esetén a maximálisan 2160p@30 felbontásig tudunk rögzíteni, míg állókép esetén kapunk HDR és panoráma funkciókat pluszban, természetesen a képek elkészítésében az AI is segítségünkre lesz. A kamerákat egy dual-LED vaku egészíti ki, a megszokott helyen pedig az ujjlenyomat-olvasót tapinthatjuk ki. Ezen egységek alatt kezdődik a mobil kettőssége, amit egyszerűen nem tudok hova rakni. Az ujjlenyomat-olvasó alatt botlunk bele a Motorola logóba, ahogy a márkától megszoktuk, míg a hátlap bal alsó sarkában a Lenovo felirat díszeleg. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a régi amerikai márkát megvette a kínai, de igazán eldönthették volna, kinek is a terméke – bár név alapján maradjunk a Lenovonál. Az alul és felül megtalálható hangszóró sztereó élményt kölcsönöz a kütyünek, így a multimédiás tartalmak is szépen szólalnak majd meg.

Belbecs

Lenovo S5 Pro 04

A telefon meghajtásáról a már több más készülékben is megismert és bizonyított Snapdragon 660 (14 nm csíkszélesség, 8 Kyro 260 mag, maximum 1,8 GHz-en működnek) gondoskodik, a grafikát az Adreno 509 biztosítja. Ezek mellé kapunk 6 GB RAM-ot és 64 GB tárhelyet, így ez az összeállítás nem fog csalódást okozni, a komponensek megbirkóznak a mindennapi feladatok ellátásával, és még a játékok is kényelmesen elfutnak, így a szórakozás is garantált, ha erre lenne igényünk. Természetesen nem hiányozhat a Wi-Fi, ami a/b/g/n/ac, és dual-band képes, a Bluetooth 5.0-ás verziójú, kapunk GPS-t – ebből látja a Glonass és Beidou műholdakat – valamint az FM rádió is ott lapul a belsejében. Ezen komponensek energiáját a 3500 mAh-ás akkumulátor látja el, amit a már korábban említett USB Type-C-vel táplálhatunk vissza energiával. Nem elhanyagolható fegyvertény, hogy a  2 A/9 V 18 W-os gyorstöltést is támogatja.

Lenovo S5 Pro 05

A végére hagytam a felsorolásban azt a lényegi pontot, amit a külföldről beszerzett telefonoknál mindenki szinte elsőként keres, a B20 támogatást. Nemzetközi kiadásnak hála a telefon természetesen kezeli ezt a hálózatot, így a 4G sehol nem lesz akadály – kivéve ahol nincs is. Már korábban is említettem, hogy ez a tendencia a legtöbb gyártónál szerencsére egyre gyakoribb, hogy egyféle verziót adnak ki a típusokból, így egyre kevésbé kell figyelni, hogy bel- vagy külpiacos a készülék.

Szoftver

Ez az egyik – talán az egyetlen – gyengének mondható pontja, aminél szó érheti a ház elejét, ugyanis az Androidnak a 8.1-es verziója pihen a belső tárolón, amit a saját 5-ös verziójú ZUI felülettel spékelt meg a gyártó. A frissítések a megszokott módon, OTA-n keresztül érkeznek majd.

Lenovo S5 Pro 06

Végszó

Mindent egybevetve ezt a telefont nagyszerűen összerakták. Ha nagyon szőrszálhasogató szeretnék lenni, akkor is csupán két dolgot említenék meg. Az egyik a szoftver, ebből lehetne már frissebb verzió – ha közben kiadták visszavonom – a másik pedig az NFC hiánya, de ez igazából nem vethető a szemére, ennyi pénzért azt azért ne várjuk el. Jöjjön a pozitívumok sora, amiből bőven akad, elsőnek ott van az anyaghasználat, de ugyanígy a 3D arcfelismerés, az előlapi dupla kamera (akinek igénye van rá), a sztereó hang, az USB Type-C, és a csomagban található töltőfej, amely 18 W-os, így nem kell külön vásárolni, ha szeretnénk használni a funkciót. Nem igazán éreztem a bemutató írása során, hogy kompromisszumokat kellene kötnie a felhasználónak az ár miatt, itt egy remekül összerakott középkategóriás készüléket kapunk a pénzünkért.

Lenovo S5 Prov3

Az S5 Pro okostelefonért eredetileg fizetendő összeg 238 $ (kb. 67 000 Ft) lenne, jelenleg viszont 190 $ (kb. 54 000 Ft) ellenében tudhatjuk magunkénak, természetesen Priority Line szállítással, ami jelenleg ingyenes, így mostanság érdemes kihasználni a lehetőséget.

A termék megvásárlásához kattints ide:

Lenovo S5 Pro 4G Phablet Global Version 6GB RAM – Black

Vásárlási segédlet: