A hangkeltéshez szükséges chipek gyártására és fejlesztésére adta a fejét a San Diego-i gyártó.
Ki ne ismerné a Qualcomm nevét, ők adják a mobiltelefonokba szánt processzorok jelentős hányadát, de természetesen a paletta nem állhat egyféle termékből, így új szegmensben is szeretnék letenni a névjegyüket. A mobilokba szánt processzorok terén szinte megkerülhetetlen cég már a hangszórókra is koncentrál, így bemutatták az új termékcsaládjukat. A QCS 400-nak nevezett termékcsaládjuk négy taggal indul, ami a későbbiekben tovább bővülhet a piaci igényeknek megfelelően. A lapkák egyediségével az eltérő felhasználási területeket kívánják lefedni, ennek megfelelően a QCS403-as lapka a legkisebb tagja a családnak, ezt az egyszerűbb hangkeltő eszközökbe szánják, illetve a lakásközpontokba. A QCS404 már a komolyabb, összetettebb hangkeltőkbe lesz megtalálható, ahol már nem csak annyi a lényeg, hogy szóljon a hang, hanem komolyabb teljesítményre is szükség lehet, míg a QCS405 a teljes értékű, önállóan működő hangprojektoroknak a belsejébe kerülhet, a család negyedik – és jelenleg a legfejlettebb – rendszerchipje a QCS407 nevet kapta, ez már a házimozi erősítőknek, AVR-eknek a lelkét adhatja a későbbiekben. Ezek az egységek úgy lettek kialakítva, hogy az audio eszközök a lehető legjobb élményt tudják biztosítani,akár a hangminőséget vagy a kapcsolati képességeket tekintve is, amennyiben viszont az szükséges, a megjelenítésről is tudjanak gondoskodni. Mindegyik egység támogatja a Dolby Atmos-t és a DTS:X-t, valamint a Qualcomm által fejlesztett DDFA erősítő technológiát és a Bluetooth-on keresztüli aptX lejátszást is. Mindegyik lapka – a mai elvárásoknak megfelelően – rendelkezik AI Engine-nel is (ez egy DSP-t takar), amivel gond nélkül megoldható a digitális asszisztensek támogatása, de akár gépi tanulással kapcsolatos műveleteket is végre tudnak majd hajtani a chipek külső beavatkozás nélkül. Az új hangalapú „kezelőfelület” lehetőséget nyújt, hogy automatikusan felismerjék a termékek a hangparancsokat, és az utasításokat is testre lehet szabni majd.
A teljesítménnyel sem lesz gond, mivel minden egység négymagos központi egységgel fog rendelkezni, ez alól csak a legkisebb lapka kivételével – a QCS403 csupán kétmagos, 1,4 GHz-es sebességgel rendelkezik, ahogy a többi egység is. A GPU nem túl acélos, bár az Adreno 306 a kívánt célnak tökéletesen meg fog felelni, úgysem kell majd komoly grafikai számításokat végeznie, és a fogyasztásra is jótékony hatással lesz. A kapcsolati technológiák terén már bőkezűbbek voltak, az ilyen egységeknél megszokott Bluetooth egységen kívül kapunk Wi-Fi-t, amely dual bandes (2,4 GHz/5 GHz), támogatja az ac szabványt, de már a 802.11ax-re is felkészítették, és nagy meglepetésünkre a ZigBee technológiát is támogatja. Ezen lapkákkal megoldható lesz a több szobán, vagy az egész lakáson átívelő zenestreaming, és minden esetben rendkívül alacsony késleltetést biztosítanak, így az élmény tökéletes lesz. A szakemberek munkájának hála a fogyasztás rendkívül alacsony lesz, és a korábbi hasonló megoldásokhoz képest akár 25-ször hosszabb készenléti időt lehet elérni az akkumulátorról üzemelő egységekkel. Mivel a rendszerchipek magasan integráltak, a Qualcomm szerint ennek köszönhetően csökkenthető lesz egy-egy termék előállítási költsége, mivel olyan komponenseket is tartalmaznak, amiket más esetben külön kellene beszerezni. A termékcsalád bizonyos tagjai akár 12-32 hangcsatornát is képesek kezelni, és négy nagy hatótávolságú mikrofonnal képesek figyelni a nekik kiadott parancsokat.
A cég minden eszközt biztosít majd a partnerei számára annak érdekében, hogy minél könnyebben és gyorsabban tudják használatba venni a lapkákat a termékeikben, aminek hála tovább tudják a fejlesztők csökkenteni a költségeket, másrészt hamarabb kerülhetnek a kész hangkeltők és más termékek a boltok polcaira. A Qualcomm arról nem beszélt, hogy hol és mikor debütálhat a QCS400 széria, de valószínűleg idén (legkésőbb év végére, a karácsonyi hajrára) megérkeznek az első ezzel szerelt termékek.