A Honor kifejezetten a Xiaomi ellen száll harcba ezzel az aktivitásmérővel, hasznos és praktikus újításokkal megspékelve, a sikere borítékolható.
Egyre többen használnak ilyen kis szerkezeteket, legyen szó akár az edzéskövetésről, vagy a napi mozgásunk figyeléséről, esetleg a telefon értesítéseinek jelzéséről. Bőséges a kínálat, most jöjjön az immár 5 generációra visszatekintő Honor család legújabb tagjának bemutatása. Nincs hatalmas különbség az aktivitásmérők terén, a gyártók apróbb eltérésekkel kínálják nagyjából ugyanazokat a szolgáltatásokat, persze egyedi köntösben. Itt is hasonló a helyzet, a pénzünkért kapunk pár extrát, mindezt „olcsón”. A filléres daraboktól eltérően az anyagminőség rendben van, ahogy az érzékelőkre sem lehet panasz, és a tudása is kimagaslónak mondható ebben az ársávban.
Lássuk, mivel is van dolgunk, tudva azt, hogy már az előző széria hatalmas siker volt, hiszen annak a tudása és az ára is arany középútnak számított ebben a szegmensben. A band maga 10,7 – 11,5 centiméter hosszú, szélessége 1,65 centiméter, a tömege pedig mindössze 22,7 gramm. A számlapja 4,3 x 1,72 centiméteres, itt foglal helyet a 0,95” -es AMOLED színes kijelző, aminek felbontása 240 x 120 képpontos. Ez bőven elegendő az információk megjelenítéséhez, és erős napfényben is könnyen leolvasható róla minden. Aki ilyen szerkezetet vásárol magának, az nem csak az idő múlását szeretné nyomon követni a csuklóján, inkább az extra funkciókra hajt. Ebben nem szenvedünk hiányt a Honornál, természetesen rendelkezésre áll a bejövő hívások és SMS-ek értesítése, de a karkötővel a telefont is megkereshetjük (amennyiben a Bluetooth hatótávján belül van), vagy távirányítóként használhatjuk a mobil kamerájához, ami sokszor jól tud jönni.
Ezek mind plusz szolgáltatások, elsődlegesen az alvásunk- és az edzéseink monitorozására szolgál a karpánt. Az már alapnak számít, hogy mutatja a napi lépésszámot, esetleg a futásunkat figyeli árgus szenzorokkal, de az új modeell még többféle sportot képes nyomon követni. Példának okáért a repertoárban szerepel a kerékpározás, a futópad, az evezőgép, az elliptikustréner, és az úszás is. Utóbbi esetében automatikusan felismeri az úszásnemeket, rögzíti a sebességet, a távolságot, az elégetett kalóriát, és meghatározza az átlagos SWOLF értéket – ebből adódik, hogy 5 ATM-is (50 méterig) vízálló a szerkezet. Ha ez utóbbi mozaikszó ismeretlen, ne csodálkozzunk rajta, nekem is az volt, de röviden összefoglalva arról van szó, hogy a SWOLF szám az úszásunk hatékonyságáról ad képet. Minél kevesebb karcsapással minél rövidebb idő alatt minél nagyobb távolságot teszünk meg, annál jobb. A mérőszám úgy jön ki, hogy a 25 méteres vagy 50 méteres időeredményhez (attól függően, mekkora medencében úszunk) hozzá kell adni az adott távolság alatt egy kar által végzett csapásszámot. Tehát ha mondjuk átlagosan 35 másodperces 25 métereket produkálunk tizenötös karcsapásszámmal, akkor a SWOLF-szám 50. Minél kisebb ez a szám, annál jobbak vagyunk – így a fejlődésünket is nyomon követhetjük. De térjünk is vissza a szolgáltatásokhoz, természetesen helyt kapott benne az alvásmonitorozás is, amit Huawei TruSleep-nek nevez a gyártó. Nemcsak automatikusan rögzíti a REM fázist, a mély alvást, a könnyű alvást, de figyeli az ébredés időszakait is egyúttal. Az AI technológiával kombinálva akár 200-nál is több „problémát” ismer fel, és tesz javaslatot a jobb alvásért. Ma már alapnak számít a szívritmus-érzékelés is, amikor is a nap 24 órájában monitorozza a folyamatos szívfrekvenciát, így (ha ne adj Isten) baj van, jelez nekünk, és el sem felejtkezhetünk róla, hogy csekkoljuk az értesítést. A véroxigénünk szintjét (SPO2) is képes mérni a karpánt, ami akár egészségügyi probléma esetén is jól jöhet. Ezeket edzés közben is igénybe vehetjük, így javíthatunk annak minőségén, tovább fejlődhetünk, vagy észlelhetjük, ha megerőltettük magunkat.
Paraméterek:
- Processzor: Apollo 3
- Kijelző: 0,95”-os (21,6 mm × 10,8 mm) AMOLED színes kijelző, 240 x 120 pixel felbontással
- Bluetooth: 4.2, 2,4 GHz-es frekvencián
- Bluetooth hatótávolsága: maximum 10 méter
- Szenzor: 6-tengelyes IMU szenzor (gyorsulásmérő érzékelő, giroszkóp érzékelő), optikai pulzusmérő, infravörös véroxigénszint mérő
- Akkumulátor: beépített 100mAh
- Tőltő port: 2 PIN-es tőltőport
- Töltési idő: kb. 100 perc
- Működési idő: 6 – 14 nap (használattól függően
- Készenléti idő: 14 – 20 nap
- Működési tartomány: -10℃ – +45℃ között
Specifikáció:
- Márka: HONOR
- Szín: fekete / kék / rózsaszín (opcionális)
- Készülék anyaga: műanyag
- Szíj anyaga: szilikon
- Vízállóság: 5 ATM (50 méter)
- Mag mérete: 4,3 x 1,72 cm
- Mag vastagsága: 1,15 cm
- Szíj szélessége: 1,65 cm
- Szíj hossza: 10,7cm – 11,5 cm
- Aktivitásmérő tömege: 22,7 g
- Csomag mérete: 18 x 9 x 3,4 cm
- Csomag tömege: 130 g
- Csomag tartalma: aktivitásmérő, dokkoló, töltőkábel, leírás
Ezt az aktivitásmérőt a Honor ismét nagyon jól összerakta, rengeteg funkciót kapunk a pénzünkért kellemes külsőbe cseppentve. Nagyszerűen követhetjük vele a mindennapjainkat és az edzéseinket, így mindenkinek bátran ajánlom.
Frissítve: Az előrendeléses akciók után a vételár némileg nőtt, de a Tomtoptól kaptunk egy speciális kuponkódot, amivel gyakorlatilag az előrendeléses áron kaphatjuk meg a Honor legújabb aktivitásmérőjét. A HONBD kuponkóddal a 32,99 dollár 28,81 dollára (8390 ft) csökkenthető, ráadásul mostmár raktárról érhető el, tehát megrendelést követően várhatóan 24 órán belül feladásra kerül a friss Honor Band 5. A szállítás továbbra is ingyenes!
HONOR Band 5
Ne feledkezzetek meg róla, hogy vásárlás előtt keressetek meg minket, hogy megnézzük hol kapható a kiszemelt termék a legolcsóbban, esetleg kuponnal egybekötve. Csatlakozzatok Facebook oldalunkhoz és keressetek minket privátban. Csatlakozhattok Facebook csoportunkhoz is, ott pedig nyugodtan kérdezhettek új bejegyzést írva is!
Vásárlási segédlet: