Ismét egy okos égő van terítéken, viszont ez nem annyira csilli-vili, mint a Yeelight, de azért szeretem.
A tesztalany most a Philips gyártótól érkezett, de a Xiaomi ökoszisztémába illeszkedik szorosan. Galád módon ez csupán fehér színnel képes fényt adni, de egyrészt ezt nem bánom, másrészt ezt vakítóan is teheti. Kétféle verzió létezik belőle, a matt és a kristály. Előbbinek – és ez van nekem – tejüveg szerű az üvegbúrája, míg a másik a normál, átlátszó égő. Mérete 42 x127 milliméter, a tömege 60 gramm. Sima, E14-es foglalattal rendelkezik, így az összes ilyen – szabványos – foglalatban használható. Összesen nyolc darab LED kapott helyet a búra alatt, amik okos mivoltukhoz hűen szabályozhatók. A már korábban is bemutatott Xiaomi Home alkalmazáson keresztül vezérelhetjük őket, így a színhőmérsékletet és a fényerőt tudjuk szabályozni. Itt hívom fel a figyelmet arra, hogy az égő Wi-Fi hálózaton üzemel, a Gateway nélkül is működtethető – azonban akkor egyéb kiegészítőkkel nem kapcsolható össze.
Az égőt a szokásos módon tudjuk felvenni a repertoárba, ebbe már nem mennék bele itt a 7. résznél. Ha mindennel megvagyunk, kezdhetjük is a használatbavételt. Az appban az eszköz felületet kissé puritánnak tűnik, mégis megvan benne minden, amire szükségünk lehet, és amit tud az égő. Az első menüpont alul a “Dimming”, amivel be-és kikapcsolhatjuk a fényforrást, valamint a fény erősségét, és a színhőmérsékletet tudjuk szabályozni. A fel- és lekapcsolást a kijelző közepén található égővel lehet megvalósítani, a fényerőt fel-le simítással, míg a fehér szín színhőmérsékletét jobbra-balra csúsztatva az ujjunkat tudjuk szabályozni. A következő a “Scene” menüpont, ahol négy előre definiált állapot közül választhatunk. Az utolsó a “Dealay off” opció, itt megadhatjuk, mikor kapcsoljon le automatikusan az égő.
A jobb felső sarokban a szokott kis ikonnal (három pötty) hívhatók elő a szokásos beállítások, amik az alábbiak:
- Timer: létrehozhatunk előre beállított eseményt, mikor kapcsoljon be vagy ki az égő, illetve ezt milyen gyakorisággal tegye
- Add Device Group: több Philips izzó esetén csoportosíthatjuk őket, és egyszerre kezelhetjük őket. Azonban más típusokkal (Yeelight) ez nem működik.
- Device name: átnevezhetjük az égőt a saját kedvünkre
- Manage locations: megadhatjuk, hogy melyik helyiségben található az égő – vagy alul a + ikonnal új szobát is definiálhatunk
- Shared device: megoszthatjk másokkal a fényforrás vezérlését
- Automation: amennyiben van kompatibilis érzékelő (ajtónyitó szenzor, mozgásérzékelő stb.) azokkal összeközhetjük, így villanykapcsoló vagy a program használata nélkül üzemeltethetjük az égőt – ehhez mindenképpen kell egy Gateway
- Firmware options: ellenőrízhetjük, hogy adtak-e ki új szoftvert hozzá
- Additional settings: itt is a szokásos elemek kaptak helyet, úgymint a biztonság, jelszó kezelés, időzóna és a kezdőképernyőre való ikon elhelyezése
Mást nem is tartalmaz a program, de ez is bőven elég a kalibráláshoz és a használathoz. Én kifejezetten olvasáshoz, vagy az esti munkavégzés alatt használom, ahol nincs szükségem nagy fényerőre, de színes izzóra sem. Amit tud, azt hiba nélkül tudja. A hideg fehér szín maximális fényerőn vakítóan fehér – már-már steril hatást kelt, a meleg fehér pedig tényleg meleg.
Leírás:
- Foglalat: E14
- Feszültség: AC 220-240V 50/60Hz
- Teljesítmény: 3,5 W
- Áramerősség: 0,1 A
- LED-ek száma: 8 db
- Fénykibocsátás: 200 lm (scrub verzió), 250 lm (kristály)
- Rendelkezésre álló világos szín: természetes fehér, meleg fehér, fehér
- Színhőmérséklet: 3000 K – 5700 K
- CRI: >80
- Sugárzási szög: 360°
- Vezeték nélküli protokoll: IEEE 802.11. b/g/n 2.4Ghz
- Anyag: műanyag
- Méret: 42 x 127 milliméter
- Tömeg: 60 gramm
Végszóként elmondhatom, hogy ez a termék is remek lett. Ugye nem a Xiaomi gyártja, de az ökoszisztémába remekül integrálták, és a Philips márka is jól cseng mind a mai napig. A gyártó 10 éves élettartamot ígér, de én azt mondom, ha 2-3, esetleg 4 évig kitart, akkor is teljesen elégedett leszek vele. Jól jöhet például az előszobában, este hazaérve diszkrét fénynek, de akár gyerekszobában is el tudom képzelni. Ha a picúr fél a sötétben elaludni, ezt felkapcsolva hagyhatjuk, és ha elaludt, magától lekapcsol – nem kell nekünk bemenni. A lehetőségek tárháza szinte végtelen, és ugyanúgy alkalmas biztonsági funkciók ellátására, mint energiatakarékossági szempontból. Mióta megvan, azóta imádom ezt a terméket is. Egy “normál” LED fényforrásnál – ami márkás – azért többe kerül, de azok nem rendelkeznek ilyen funkciókkal, és így szerintem mindenképpen megéri a felárat.
A Gearbesten most villámakció keretében mindössze 9,99 $-t (~ 3 000 Ft) kérnek érte, a szállítás pedig 0,26 $ (~80 Ft). A vásárláshoz kattints az alábbi linkre:
Philips Zhirui E14 égő
Hamarosan újra jelentkezem egy másik okos eszközzel, addig is a cikksorozat korábbi részeit itt találjátok, ha lemaradtatok volna valamelyikről:
Okos otthon – 1. rész – Bevezetés
Okos otthon – 2. rész – Xiaomi Home applikáció
Okos otthon – 3. rész – Xiaomi Gateway, avagy a központi egység
Okos otthon – 4. rész – Xiaomi Smart Door & Window Sensor
Okos otthon – 5. rész – Yeelight színes okos égő (1. generáció)
Okos otthon – 6. rész – XiaoFang kamera – Nocsak, ki van ott…
A szerző értékelése
{REVIEW}
label=Overall
decimal=0
max=5
Külső=5
Anyaghasználat=5
Képességek=5
Szoftver=5
Ár=5
{/REVIEW}
Ne feledkezzetek meg róla, hogy vásárlás előtt keressetek meg minket, hogy megnézzük, hol kapható a kiszemelt termék a legolcsóbban, esetleg kuponnal egybekötve. Kövessétek Facebook oldalunkat és keressetek minket privát üzenetben! Csatlakozzatok Facebook csoportunkhoz is, és kérdezzetek tőlünk bátran!
Vásárlási segédlet: